• Apteka
  • ecodrogeria
  • strefa marek
legalna apteka
+48 533 352 633
  • Kontakt
Logowanie Rejestracja
APTEKA LAWENDA  APSPEC RYBOWSCY SJ
w koszyku: 0,00 PLN
Koszty dostawy
  • Strona główna
  • ZDROWIE
    • ALERGIA
    • BÓL GORĄCZKA
    • DLA MĘŻCZYZN
    • ODPORNOŚĆ
    • OPATRUNKI
    • PRZEZIĘBIENIE GRYPA
    • UKŁAD POKARMOWY
  • KOSMETYKI
    • DERMOKOSMETYKI
    • DR ORGANIC
    • WŁOSY
  • SPRZĘT
    • CIŚNIENIOMIERZE
    • DLA DZIECI
    • LAKTATORY
    • OCHRONNY i DEZYNFEKCJA
    • TERMOMETRY
  • ŻYWNOŚĆ
  • PRZEZIĘBIENIE
    Promocje:
    Promocja Bestseller_zakładka Nowości Promocje XL Najczęściej kupowane Wyprzedaże StronaGlownaZakladka1 Krótkie Daty Dezynfekcja i ochrona_zakladka Odporność_zakladka Korres - 30% Kosmetyki - 30 Promocja DERMO sztuki Sprzęt_zakłądka Sprzęt medyczny Lierac + Phyto HEMP CARE / Tricobotanica JOWAE
    • Woda Morska
  • STREFA MAREK
  • Strona główna
  • STREFA MAREK
  • Fervex

Kategorie

  • AKCESORIA
  • Akcesoria
  • Bioderma
  • KORRES
  • KOSMETYKI
  • OCHRONA I DEZYNFEKCJA
  • SPRZĘT
  • STREFA MAREK
    • A-DERMA
    • ABOCA
    • AVENE
    • BIOKAP
    • BLISTEX
    • CENTRUM
    • CETAPHIL
    • CLINIC WAY
    • COLFARM
    • DERMEDIC
    • DOPPEL HERZ
    • DUCRAY
    • Fervex
    • FIORDA
    • GEHWOL
    • HEMP CARE
    • IANA
    • INSTITUT ESTHEDERM
    • JOWAE
    • KORRES
    • LA ROCHE POSAY
    • LABOFARM
    • LIERAC
    • MICROLIFE
    • MY VITA
    • NESTI DANTE
    • NOW
    • NUXE
    • Olimp
    • OMRON
    • PHARMACERIS
    • PHYTO
    • ROSSMAX
    • sesderma
    • SOLGAR
    • SWANSON
    • Tena
    • URIAGE
    • Vichy
  • ZDROWIE
Producent
BRISTOL MYERS SQUIBB POLSKA SP. Z O.O. (4)UPSA SAS (2)
Substancja czynna
Paracetamolum, Acidum ascorbicum, Phenir (3)phenir (1)Acidum ascorbicum (1)Paracetamolum (1)Paracetamolum, Acidum ascorbicum, Pheniramini maleas (1)zobacz więcej › Filtruj ›
Opakowanie
8 sasz. (4)12 sasz. (1)16 tabl. (1)
Dawka
0,5g+0,2g+0,025g (3)5g+0 (1)0,28g+0,1g+0,01g (1)0,5g+4mg (1) Filtruj ›
Cena
maska maseczka, d3 witamina, maska dla dzieci, dezynfekcja, #przeciwwirusowe #grypa #koronawirus, kleszcze komary, nitrylowe, maska maseczka medyczna chirurgiczna, test domowy test covid19
Kategorie

Fervex

Sortuj: Nazwa Cena Nowość Bestseller
Na stronę: 12 30 60
Fervex D gran.dosp.roztw.doust. 0,5g+0,2g+

Fervex D gran.dosp.roztw.doust. 0,5g+0,2g+

17,99 PLN
kup
Fervex Extra Tabs tabl.powl. 0,5g+4mg 16ta

Fervex Extra Tabs tabl.powl. 0,5g+4mg 16ta

Fervex ExtraTabs, 500 mg + 4 mg, tabletki powlekane, 16 szt.
16,99 PLN
kup
Fervex gran.dop.roztw.doust. 12SZT.

Fervex gran.dop.roztw.doust. 12SZT.

Fervex, granulat w saszetkach do sporządzania roztworu doustnego, 12 szt.

Opis
Fervex to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym do stosowania w objawach przeziębienia i stanach grypopodobnych z towarzyszącym m.in. katarem.

Skład
Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum), feniramina (Pheniramini maleas).

1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.

Substancje pomocnicze: sacharoza (11,5 g), kwas cytrynowy bezwodny, guma akacjowa, sacharyna sodowa, aromat cytrynowo-rumowy.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.
Lek nie stosować dłużej niż 5 dni bez kontroli lekarza.
Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 saszetka 2-3 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

Sposób użycia: zawartość 1 saszetki rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody.

Działanie
Fervex zawiera 3 substancje czynne, które odpowiedzialne są za działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, łagodzące katar (zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, zmniejsza obrzęk, udrażnia przewody nosowe, hamuje kichanie i łzawienie oczu) oraz uzupełnia niedobory witaminy C.

Wskazania
Leczenie objawowe w przypadku przeziębienia, stanów przeziębieniowych, grypy (gorączka, ból głowy, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła).

Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Fervex:

w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli stwierdzono u pacjenta: ciężką niewydolność wątroby lub nerek, jaskrę z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu,
u osób poniżej 15 lat,
w przypadku stwierdzonej nietolerancji fruktozy, zespołu złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedoboru sacharazy-izomaltazy.

Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działanie niepożądane związane z feniraminą (zależne i niezależne od dawki):

uspokojenie, senność,
suchość błon śluzowych, zaparcia,
zaburzenia akomodacji, kołatanie serca, rozszerzenie źrenic,
niedociśnienie ortostatyczne, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji,
drżenia, zaburzenia koordynacji ruchowej,
omamy, splątanie,
świąd, pokrzywka, rumień,
obrzęk,
małopłytkowość, leukocytopenia.

Działania niepożądane związane z paracetamolem:

reakcje nadwrażliwości,
małopłytkowość.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 5 dni.
Leku nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol. U osób dorosłych (o masie ciała powyżej 50 kg) dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 4 gram.
Zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób regularnie spożywających alkohol.
Łączne stosowanie alkoholu i środków uspokajających może nasilać działanie leków przeciwhistaminowych, stąd należy unikać ich przyjmowania.
Każda saszetka jest źródłem sacharozy (11,5 g), osoby chore na cukrzyce powinny wziąć pod uwagę zawartość cukru w saszetce.
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Fervex może wchodzić w interakcję z:
lekami uspokajającymi, neuroleptykami, barbituranami, benzodiazepinami, lekami przeciwlękowymi,
lekami przeciwdepresyjnymi (np. amitryptylina, doksepina), lekami przeciwhistaminowymi,
lekami przeciwnadciśnieniowymi o działaniu ośrodkowym,
baklofenem,
klozapiną,
salicylamidem,
kofeiną,
NLPZ,
inhibitorami MAO, warfaryną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Leku nie stosować z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne
Lek może mieć wpływ na wyniki niektórych badań jak oznaczanie glukozy i kwasu moczowego.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek jest przeciwwskazany do stosowania u osób poniżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Podmiot odpowiedzialny
UPSA SAS
3, rue Joseph Monier
92500 Rueil-Malmaison, Francja
22,99 PLN
kup
Fervex gran.dosp.roztw.doust.8 sasz

Fervex gran.dosp.roztw.doust.8 sasz

17,99 PLN
kup
Fervex Junior gran.dosp.roztw.doust. 0,28g

Fervex Junior gran.dosp.roztw.doust. 0,28g

18,99 PLN
kup
Fervex o smaku malinowym gran. 8szt

Fervex o smaku malinowym gran. 8szt

Fervex o smaku malinowym to kompleksowy lek na objawy przeziębienia i grypy do spożycia w formie gorącego płynu (zawartość saszetki rozpuszczona w wodzie).
17,99 PLN
kup
tatry
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach wpisz swój adres e-mail i kliknij "Zapisz". Jeżeli chcesz się wypisać z newslettera lub zarządzać swoją subskrypcją kliknij tutaj.
Jeżeli chcesz się wypisać z newslettera wpisz swój adres e-mail i kliknij "Wypisz". Jeżeli chcesz się zapisać kliknij tutaj.

Apteka Lawenda

  • O nas
  • Kontakt
  • Apteka Stacjonarna
  • Nadzór Farmaceutyczny
  • Zezwolenie

Sklep internetowy

  • Twój koszyk
  • Twoje konto
  • Koszty i sposoby Dostawy
  • Koszty i sposoby Płatności
  • Regulamin

Informacje

  • Polityka prywatności
  • Cookies
  • Newsletter
  • Leki na receptę
  • Regulaminy Promocji
legalna apteka legalna apteka
legalna apteka legalna apteka
legalna apteka
Copyright © 2023
Oprogramowanie sklepu: AptusShop Projekt i strony: Aptus.pl
Brak ulubionych
APTEKA LAWENDA  APSPEC RYBOWSCY SJ
w koszyku: 0,00 PLN
Koszty dostawy